Vērts redzēt

Aptūtas kompleksa "Celmiņi" apkārtnē atrodas dažādi apskates un atpūtas objekti, līdz kuriem var nokļūt ar auto, kājām vai velosipēdu. Izbaudiet atpūtu, iepazīstot apkārtni! 

 

Apskates un atpūtas objekti Kāpēc vērts redzēt
Laukezera dabas parks

Dabas parks "Laukezers" ir aizsargājama teritorija, kurā iespējams apskatīt dabas daudzveidību, peldēties, kā arī doties pastaigās pa iekoptām gājēju un velosipēdu veselības takām. Dabas parka teritorijā atrodas trīs ezeri -  viens no dzidrākajiem ezeriem Latvijā - Laukezers, kā arī iecienītas atpūtas vietas ar peldvietu un iespēju makšķerēt - Ildzenieku ezers un  Baļotes ezers.
Dabas parks atrodas apmēram 8km attālumā no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
https://www.spkc.gov.lv/lv/krustpils-veselibas-marsruts

Namiķa ezers (Namiķi)

Ezeram ir peldvieta un atpūtas vieta.
Atrodas apmēram 7km attālumā no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
www.ezeri.lv/database/1520/

Dzirkaļu pilskalns

Pilskalns atrodas patālu no apdzīvotām vietām, ir mežā ieaudzis un atrodas izteikta reljefa apvidū. Teritorijā atrodas dažādas nocietinājuma būves, marķēts seno jātnieku ceļš, Baznīckalns un Naudas avota vieta.
Pilskalns atrodas apmēram 2km attāluma no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
https://enciklopedija.lv/skirklis/143047-Dzirka%C4%BCu-pilskalns

Rogāļu akmens un grava

Rogāļu akmens ir dabas piemineklis un ģeoloģisks veidojums, kurš atceļojis no Karēlijas zemes šauruma. Tā izmērs ir 6,5 x 4,6 x 3,7 metri un turpat blakus atrodas 4 metrus gara atlūza. Lai apskatītu akmeni, jādodas pastaigā pa Rogāļu gravu gar upīti pa dabas taku.
Atrodas apmēram 13km attālumā no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
https://www.daba.gov.lv/lv/rogalu-akmens

Asotes pilskalns

Pilskalns ir viegli atrodams un atrodas netālu no Rīga - Daugavpils šosejas. Tas ir viens no visplašāk pētītajiem Latvijas pilskalniem savu arheoloģisko atradumu dēļ.
Atrodas apmēram 13km attālumā no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
https://enciklopedija.lv/skirklis/143098

Jēkabpils

Pilsēta ir ar interesantu vēsturi, kur apvienojušās divas Daugavas krastos esošas pilsētas - Krustpils un Jēkabpils. Ir iespējama gan aktīva atpūta, gan aplūkot dažādus apskates objektus.
Jēkabpils atrodas apēram 13km attālumā no "Celmiņiem".

Plašāks apraksts: 
https://www.jekabpilsmuzejs.lv/uploads/files/pielikumi-pdf/jekabpils-pilsetas-turisma-karte-2019.pdf

Mīļdzīvnieku (alpaku) apskates vieta Mums kaimiņos atrodas mīļdzīvnieku apskates vieta - alpaku teritorija, kuras var ieraudzīt arī esot atpūtas kompleksa teritorijā.